ספריית בית התותחן, הסורים על הגדרות פיקוד הצפון במלחמת יום הכיפורים,


עמוד הבית
חיפוש בקטלוג
תוצאות חיפוש אחרון
שעות פתיחה
המנוי שלי
חיפושים קודמים
סל מועדפים
שאל את הצוות
כותר: הסורים על הגדרות פיקוד הצפון במלחמת יום הכיפורים
מספר הכותר: 120
מקום הוצאה: תל-אביבמוציא לאור: מערכותמשנה (לועזית): 2008
סיווג: ספר עיון 
סוגה-ג'אנר: צבא ובטחון 
מספר עמודים: 427
תאורת: תמונות
מפתח (Index): בחרמסת"ב (ISBN): 978-965-05-1466-2
תקציר/הערות: ביום הכיפורים, 6 באוקטובר 1973, בשעה 13:55, נשמע רעם התותחים לכל רוחב החזית ברמת הגולן ועשן שחור אפף אותה כליל. כל רמת הגולן רעדה. לא רק האדמה רעדה -תפישות, אמונות, דוקטרינות, מעגלי חיים אישיים ואושיות חיים ציבוריות - כל אלו טולטלו ולא שבו עוד למצבם הקודם.
,br> לא מעט נכתב כבר על מלחמה זו. אולם הדברים עסקו כמעט רק בלוחמים עצמם, ולא ניתן פרסום למעשי המפקדות שניתבו את המהלכים ועמלו על יצירת התנאים למימושם. אלוף פיקוד הצפון באותה עת - יצחק (חקה) חופי - וקציני המטה הבכירים שהיו עימו - אורי שמחוני קצין האג"ם, אברהם בר דוד מפקד התותחנים הפיקודי, וחגי מן קצין המודיעין - חברו יחד כדי לספר את ההכנות למלחמה ואת דרך ניהולה כפי שנראו ממפקדת הפיקוד.

הספר הסורים על הגדרות מביא לראשונה את תאור מסכת ההכנות למלחמה שעשתה מפקדת הפיקוד בקיץ 1973 מתוך שחלקה על הערכות אמ"ן וסברה שפני הסורים למלחמה. גם סיפור הלחימה גופא מוצג כאן מזווית חדשה - נפרשות דרכי קבלת ההחלטות, מתוארים עבודת המטה במפקדת הפיקוד וכן הסיוע הקרבי והמנהלתי שניתן למהלכי התמרון, ואף מוצגת הערכה בדיעבד על מה שנעשה.

כל עוד לא פורסמה ההיסטוריה הרשמית של מלחמת יום הכיפורים, הספר הזה, שקציני המטה של הפיקוד היו שותפים לכתיבתו וסמכו ידיהם על הנאמר בו – הוא הפרסום הקרוב ביותר לכך.

סוג
ע"י
תאריך
משקל

האתר פותח בטכנולוגיית BuildaGate ע"י חברת IP-DOT