ספריית בית התותחן, 24 שעות בחיי צה"ל, מכילסון מנחם


עמוד הבית
חיפוש בקטלוג
תוצאות חיפוש אחרון
שעות פתיחה
המנוי שלי
חיפושים קודמים
סל מועדפים
שאל את הצוות
כותר: 24 שעות בחיי צה"ל
מספר הכותר: 17
משנה (עברית): תשס"אעד שנה (עברית): תשס"אמשנה (לועזית): 2001
עד שנה (לועזית): 2001
סיווג: ספר עיון 
סוגה-ג'אנר: צבא ובטחון, צבא ובטחון 
מספר עמודים: 205
מפתח (Index): כן
תקציר/הערות: כמעט בלי משים, בצד החיים האזרחיים התוססים, והחיים הפוליטים התוססים עוד יותר, סובב לו השעון הצה"לי. דקה אחר דקה, 24 שעות היממה.
צה"ל ללא הפסקה. אין רגע דל אחד. פעילות נוגעת פעילות.
וגם עכשיו, עדיין מרובים החילות והיחידות שלא הזכרנו מאלה שהזכרנו בהקשת מקלדת, ומרובים רשאי התיבות ומספרי היחידות לאין ספור, כתאים בגוף החי, אשר אף לא חלפנו לידם. וזאת, אם בכלל רמת סיווג זו או אחרת, ואם בשל העובדה שדי בהזכרת השמות בלבד כדי למלא כרך עב כרס, ואם נעשה את זה לא ישאר מקום לספר על יום אחד בחיי צה"ל.
יום שלישי, 8 בפבואר 2000, ב' באדר א' בתש"ס. למה נבחר דווקא התאריך הזה? שאלת קיטבג. באותה מידה היה אפשר לבחור כל תאריך אחר. ומשנבחר התאריך, יצאו עשרות הצלמים אל היחידות השונות, היו עם אנשיהם מבוקר ועד בוקר, לחצו על ההדק (זה שלא יורה) ושבו עם שלל תמונות והשקופיות שנועדו לשקף את הפעילות הצבאית סביב השעון.
יום בחיי צה"ל. צה"ל של יום-יום. צה"ל בגובה העיינים, גם שלעיתים הגובה הוא הרחק מעל העננים, והמהירות היא על קולית. בלי מיתוס ובלי מילים מגוייסות בצו שמונה. צה"ל בצילומי רגע של תמונות מצב, עם מילים שמנסות לצלם, וצילומים שמנסים לספר את סדר היום הצה"לי כמו את סדר הלילה, ולא לפסוח אפילו על חיבור שבין היום לבין הלילה, לבין היום שבא אחריו, והלילה שיורד, והיום שעולה, והלילה שמגיע, והשחר שמאיר, וצללי הערב הנוטים...
סוג
ע"י
תאריך
משקל

האתר פותח בטכנולוגיית BuildaGate ע"י חברת IP-DOT