ספריית בית התותחן, דרך רבין ומורשתו, מילשטיין, אורי


עמוד הבית
חיפוש בקטלוג
תוצאות חיפוש אחרון
שעות פתיחה
המנוי שלי
חיפושים קודמים
סל מועדפים
שאל את הצוות
כותר: דרך רבין ומורשתו
מספר הכותר: 215
מוציא לאור: שרידותמשנה (עברית): תש"עמשנה (לועזית): 2010
סיווג: ביבליוגרפיות 
סוגה-ג'אנר: צבא ובטחון 
מספר עמודים: 1115כרכים: כרך ב'
מפתח (Index): בחר
תקציר/הערות: דרך רבין ומורשתו
אורי מילשטיין

ב"דרך רבין ומורשתו" חברו לפילוסוף ולהיסטוריון הצבאי אורי מילשטיין, ההיסטוריון הרוסי שנידון למוות על העזתו, ויקטור סובורוב; המובחר במפקדים הקרביים בעידן הציוני אריה טפר-עמית (ז"ל); המתמטיקאי וההיסטוריון ד"ר מיכאל ברונשטיין; הפיסיקאי סגן-אלוף (מילי) ד"ר עמיקם צור; עורך לשעבר של כתב-העת של צה"ל "מערכות", אביתר בן-צדף; חוקר המדעים הקוגניטיביים מיכאל שרון ותת-אלוף (מילי) אמציה חן-פאצי. הצוות המעולה והבלתי-תלוי הזה חקר במסגרת "הפורום לאזרוח תחקירי קרבות והפקת לקחים" ו"צוות אלפרדו" איך באמת התנהלו מלחמות ישראל, והוא מציג לראשונה ממצאי מחקר על מורשת רבין.

ד"ר אורי מילשטיין מגיש לקורא ביוגרפיה צבאית חושפנית של רבין; ד"ר מיכאל ברונשטיין מתאר ומנתח את נסיבות הרצח ואת מלחמת שש השנים שבין 1967 ל-973 1 ; ד"ר עמיקם צור מתאר ומנתח את מערכת "החווה הסינית" שבה באה לידי ביטוי באופן ממוקד מורשתו האמיתית של רבין; אביתר בן-צדף מתאר ומנתח את "מלחמת אוסלו" ואת מניפולציית הצל"שים בצה"ל; מיכאל שרון מנתח את אישיותו של רבין; ויקטור סובורוב מנתח את מדיניותה של בריתהמועצות כלפי ישראל במלחמת יום הכיפורים; תת-אלוף אמציה חן-פאצי משרטט את הליקויים המבניים של צה"ל.

ספר זה מסכם את האודיסיאה המחקרית של ד"ר אורי מילשטיין בהגיעו לגיל 70. באפילוג של הספר הוא מגיש לקורא סיכום של תייר בלתי-רצוי בקרב שוכני "הטירה" של ארצו: "הפילוסופיה של הביטחון".


"אורי מילשטיין הוא מורד, אולי                                "אורי מילשטיין, מרצה וחוקר
אחד האחרונים שנשארו כאן"                                  מבריק לתולדות מלחמות ישראל"

             עידן לנדאו, הארץ                                      ניסים דואק, ידיעות אחרונות
סוג
ע"י
תאריך
משקל

האתר פותח בטכנולוגיית BuildaGate ע"י חברת IP-DOT