ספריית בית התותחן, ניצחון ודאי במדבר צבא היבשה במלחמת המפרץ, ה' סקיילס, רוברט


עמוד הבית
חיפוש בקטלוג
תוצאות חיפוש אחרון
שעות פתיחה
המנוי שלי
חיפושים קודמים
סל מועדפים
שאל את הצוות
כותר: ניצחון ודאי במדבר צבא היבשה במלחמת המפרץ
מספר הכותר: 272
מוציא לאור: אג"ם-תוה"ד - היסטוריהמשנה (עברית): תשנ"זמשנה (לועזית): 1997
סיווג: ספר עיון, ספר עיון 
סוגה-ג'אנר: צבא ובטחון, צבא ובטחון 
מספר עמודים: 460
מפתח (Index): בחר
תקציר/הערות: בזמן מלחמת העולם השנייה, גנרל ג'ורג' סי. מרשל, רמטכ"ל הצבא, כתב בהקדמה לסדרה של ספרי מלחמה קצרים :

נוחות אמריקאיים בקרב היא סדרה שהוכנה על-ידי משרד המלחמה במיוחד כחוברת מידע לחיילים פצועים. היא נועדה להציג בפני חיילים אלה, ששירתו את ארצם במסירות ובאומץ, את החלק שהיה להם ולחבריהם בהישגים שהביאו כבוד לצבא ארה"ב.

באותה הרוח כתבו גנרל סקיילס וצוותו את ניצחון ודאי כדי לספק לציבור ולצבא תמונה ברורה של תפקידי הצבא במלחמת המפרץ. היקף ומהירות מבצעי סופת מדבר השאירו משתתפים רבים לא מודעים לסביבה המסובכת בה פעלו. ספר זה נועד להם. כדי 'לתפוס' את סיפורם, שוזר גנרל סקיילס שלושה נושאים, שכל אחד מהם עומד בפני עצמו.

ראשית, ניצחון ודאי מספר את סיפורם של הגברים והנשים הצעירים, שבחום ובסופות הגשם והחול של עיראק וכווית, העבירו את הקרב אל האויב וזכו בניצחון מרשים.

שנית, ניצחון זה מצדיק את עבודתם הבלתי פוסקת ולרוב הבלתי מוכרת של דור של מנהיגים צבאיים, שיצרו צבא חדש מתוך הארגון המיואש שיצא מוויטנאס.

שלישית, ניצחון ודאי מהווה חלון לעתיד בנוסף לכרוניקה של העבר. הקורא, בחושבו על הקשרים שמוציא גנרל סקיילס מהסיפור, יזכה בהצצה אל המלחמות כפי שייראו בעתיד.

נשאיר לחוקרים עם פרספקטיבות רחבות יותר לכתוב את ההיסטוריה הדפיניטיבית של התקופה בין קיץ 1990 לקיץ 1991 . ספר זה מציג רק פן אחד של מאמץ מורכב ועצמאי, שנעשה במשך שנים רבות, על-ידי הסעודים, האמריקאים, וכוחות האומות האחרות שיצרו את הקואליציה. ביחד הם נשאו באחריות להגנה נגד תוקפנות גלויה, וביחד הם תכננו וניהלו מבצעים בעיראק. ובכווית. למרות שדפים אלה מלאים בפעולות ומעשי הצבא האמריקאי, ניצחון ודאי נוגע לאומות רבות, שכוחות הקרקע שלהן פועלים ביחד ובמשותף עם כוחות אוויריים וימיים.

היכולת לבנות ולהקים במהירות ורחוק מהבית צוותים משותפים ומשולבים, לא נבחנה מעולם בצורה כה דרמטית כמו באוגוסט 1990. עלינו לזכור מניצחון ודאי לא היה מובטח במשך שבועות ארוכים ומדאיגים בסתיו
1990 בעתיד , עלינו לשמור על הכשרות והמוכנות של כל מרכיב ביכולת של האומה להיענות לאתגר דומה בכל זמן ובכול מקום שבו נידרש.
כותרים נוספים המשוייכים לכותר זה
סוג
ע"י
תאריך
משקל

האתר פותח בטכנולוגיית BuildaGate ע"י חברת IP-DOT