ספריית בית התותחן, תורה ועבודה בבניין הארץ, כץ, יוסי index,follow


עמוד הבית
חיפוש בקטלוג
תוצאות חיפוש אחרון
שעות פתיחה
המנוי שלי
חיפושים קודמים
סל מועדפים
שאל את הצוות
כותר: תורה ועבודה בבניין הארץ
מספר הכותר: 294
מקום הוצאה: רמת גןמוציא לאור: אוניברסיטת בר אילןמשנה (עברית): תשנ"ו
משנה (לועזית): 1996
סיווג: ספר עיון 
סוגה-ג'אנר: צבא ובטחון 
מספר עמודים: 304
מפתח (Index): בחרמסת"ב (ISBN): 965-226-171-8
תקציר/הערות: הספר מנתח את דרכה של תנועת הקיבוץ הדתי ואת פועלה בהתיישבות, למן הקמתה ועד פרוץ מלחמת השחרור, ומגולל את היקף מפעלה ההתיישבותי של תנועה זו. עקרון ההתיישבות הגושית, המייחד את הקיבוץ הדתי, והגשמתו, וכן סוגיית השתלבותם התבלית של הקיבוצים הדתיים ומערכת יחסיהם עם הסביבה הלא דתית, נדונים בספר
בהרחבה. המחבר נדרש לעניין היאחזותו של הקיבוץ הדתי בספר הארץ ב"תקופת הסער", ובוחן זאת בשלושה הקשרים: של כלל המפעל ההתיישבותי הציוני באותה תקופה, של מדיניות המוסדות המיישבים הלכה למעשה, ושל דרכו המיוחדת של הקיבוץ הדתי. תנועת האם, והפועל המזרחי", ומערכות היחסים - שלה עם הקיבוץ הדתי ושל שניהם יהד עם אירן הקיימת, עם התובנות היהודית ועם ההסתדרות הכללית --- זוכים בספר לבחינה מעמיקה.

יוסי כץ הוא פרופסור לגאוגרפיה באוניברסיטת בר-אילן. התמחותו בחיר ההתיישבות היהודית בעת החדשה באה לידי ביטוי בפרסומיו המדעיים הרבים בארץ ובעולם. ספריו הקודמים עוסקים בפרקים שונים בתהליך ההתיישבותי היהודי בארץ-ישראל: 'אהל משה', ירושלים 1984, 'גאולה תתנו לארץ', ירושלים 1981 ; 'היזמה הפרטית בבניין ארץ ישראל בתקופת העלייה השנייה', רמת-גן 1989, 'ההתיישבות היהודית בהרי חברון ובגוש עציון 1947-1940(מהדורה ראשונה ושנייה), רמת-גן 1992, Settlement of Business ~The. ירושלים ורמת-גן 1994.
סוג
ע"י
תאריך
משקל

האתר פותח בטכנולוגיית BuildaGate ע"י חברת IP-DOT