ספריית בית התותחן, מבצע ברברוסה, קלרק, אלן


עמוד הבית
חיפוש בקטלוג
תוצאות חיפוש אחרון
שעות פתיחה
המנוי שלי
חיפושים קודמים
סל מועדפים
שאל את הצוות
כותר: מבצע ברברוסה
מספר הכותר: 295
מקום הוצאה: תל-אביבמוציא לאור: מערכותמשנה (לועזית): 1972
סיווג: ספר עיון 
סוגה-ג'אנר: צבא ובטחון 
מספר עמודים: 351
מפתח (Index): בחרמסת"ב (ISBN): 165-72-2
תקציר/הערות: ב- 22 ביוני 1941 עם שחה פתח הוארמכט במבצע " ב ר ב ר ו ס ה"- אשר צריך היה להיות מלחמת-בזק נגד ברית-המועצות. הייתה זו התנגשות-מצח בין שתי המדינות האדירות ובין שני המשטרים הרודניים ביותר, שראה העולם.
תוך שבוע ימים התקדמו הפאנצרים .הגרמניים 450 ק"מ, אך לא הגיעו לניצחון המקווה , באו ימי השלגים וסופות החורף העזות - והקור הקפיא את בריחי הרובים . במשך ארבע שנים ניהלו הגייסות הגרמניים והרוסיים מאבק אכזרי ללא פשרות, בממדים שלא .היו עוד כמותם .

כאן, בקרבות אדירים אלה . כך טוען מחבר הספר - נקבעה למעשה תוצאתה של מלחמת העולם-השנייה. אולם, שאלות מספר דורשות הבהרה. כיצד קרה , שתכניותיו של הצבא הגרמני, הצבא החזק בעולם, השתבשו? כיצד עלה בידי הרוסים, לאחר .שאיבדו שני מיליון חיילים במשך שישה חודשים, להתאושש?

אלן קלרק חילק את תיאורו .לארבעה חלקים, התואמים את המשברים העיקריים במסע המלחמה. הוא מראה את הגנרלים ליד שולחן הדיונים ואת החייל בשדה בלבטיו, ובסבלו שהיה ללא נשוא, הוא מנסה לתהות על דמותו של היטלר : אסטרטג אינטואיטיבי, בעל-הברקות, שמפקדי הצבא הכשילוהו, או מטורף?

א ל ן ק ל ר ק הוא היסטוריון בריטי צעיר, שקיבל את חינוכו באיטון. בשנת 1963 נבחר לחבר במכון ללימודים אסטרטגיים. ראשית פרסומו בספרו "החמורים" (1962), בו תיאר את הקרבות ואת המפקדים של חיל-המשלוח הבריטי במלחה"ע הראשונה, ספר שעורר פולמוס חריף.
סוג
ע"י
תאריך
משקל

האתר פותח בטכנולוגיית BuildaGate ע"י חברת IP-DOT