ספריית בית התותחן, מלחמת העולם השלישית, האקט, ג'ון


עמוד הבית
חיפוש בקטלוג
תוצאות חיפוש אחרון
שעות פתיחה
המנוי שלי
חיפושים קודמים
סל מועדפים
שאל את הצוות
כותר: מלחמת העולם השלישית
מספר הכותר: 313
מקום הוצאה: תל-אביבמוציא לאור: מערכתמשנה (עברית): תשמ"א
משנה (לועזית): 1981
סיווג: ספר עיון 
סוגה-ג'אנר: צבא ובטחון 
מספר עמודים: 320
מפתח (Index): בחרמסת"ב (ISBN): 965-05-0008-1
תקציר/הערות: "... איומה ופראית הייתה המהלומה שניחתה בשחר 4 באוגוסט על כוחות הקרקע של נאט"ו בגזרה המרכזית של פיקוד בעלות הברית באירופה... השפעותיה היו מהממות... האנשים ביחידות הקדמיות דימו,כי האויב נמצא בכל מקום. מטוסיו הרועמים מילאו.את השמים... הטנקים שלו,עלו ובאו כהמוני הורדות שחורות, יורקים אש ורעפי 'ביי (הרכב המשוריינים של חיל. הרגלים חדרו בין העמדות הקדומניות של בעליל הברית ולתוכן כלהקות דרקונים נושפי להבות..." .
   כיצד, מתי ובאילו נסיבות תפרוץ מלחמת העולם השלישית?, גנרל סר ג'ון,האקט חיבר תסריט מרתק והגישו בצורת ספר, אשר נכתב כביכול זמן קצי לאחר תום אותה מלחמה. הספר מתאר את הסיבות לפרוץ המלחמה ואת תוצאותיה, הוא מפרט את מהלך הקרבות בים, ביבשה, באוויר ובחלל ועומד על מערכות הנשק שהפעילו הצדדים הלוחמים ועל תורות הלחימה שלהם. איש לצבא ימצא בספר תיאור אמין ומשכנע של שדה הקרב העתידי. 
   גנרל סר ג'ון -האקט היה מפקד קבוצת הארמיות הצפונית של נאט"ו ובתפקידו זה עמד מקרוב על חולשתה הרבה של נאט"ו לעומת ברית ורשה. את הספר "מלחמת העולם השלישית" הוא כתב כלי לעורר את דעת הקהל במערב לסכנות הצפויות לה, אם לא תחוזק עצמתה של נאט"ו. הספר מתאר את ניצחונה של נאט"ו, אך גנרל האקט מדגיש, כי ניצחון זה הושג רק הודות לנכונותם של מנהיגי המערב לחזק את צבאותיהם בשנים 1984-1979
   ספר זה היה רב מכר במערב-אירופה, ביפן ובארה"ב, ונמסר, כי רבים ממנהיגי המערב קראו בו והתייחסו אליו כאל מחקר חשוב.
סוג
ע"י
תאריך
משקל

האתר פותח בטכנולוגיית BuildaGate ע"י חברת IP-DOT