ספריית בית התותחן, הציונות 120 השנים הראשונות, נאור, מרדכי


עמוד הבית
חיפוש בקטלוג
תוצאות חיפוש אחרון
שעות פתיחה
המנוי שלי
חיפושים קודמים
סל מועדפים
שאל את הצוות
כותר: הציונות 120 השנים הראשונות
מספר הכותר: 333
מקום הוצאה: ירושליםמוציא לאור: הספריה הציוניתמשנה (לועזית): 2002
סיווג: ספר עיון 
סוגה-ג'אנר: צבא ובטחון 
מספר עמודים: 254
מפתח (Index): בחרמסת"ב (ISBN): 965-440-038-3
תקציר/הערות: הציונות – מאה ועשרים השנים הראשונות הוא ספר ייחודי. מובא בו סיפורה של הציונות, תנועת השחרור הלאומית
של העם היהודי, והמאורעות המרכזיים ביישוב היהודי בטרם מדינה, במדינת ישראל ובעם היהודי בטרם המאה ה-19 ועד 2002. פרקי הספר מוקדשים כל אחד לתקופה של מספר שנים, מהקונגרס הציוני הראשון בבאזל ועד ימינו, לרבות פרק מקדים על מבשרי הציונות שקדמו להרצל. בכל פרק מבוא ותאריכון מפורט. לאחר החלק הכרונולוגי האחרון בא פרק ובו תעודות ומסמכים חשובים בתולדות הציונות ולאחריו מושגים מרכזיים. את התמונה משלימים עשרות צילומים. כן משולבים בספר מאמרים על משימות ציונות בדור הזה.
הציונות היא אחת מתנועות השחרור הלאומיות המצליחות במאה העשרים. היא ידעה ימים גדולים וגם ימים קשים,עת הושמה במרכאות ונאמר עליה כי סיימה את תפקידה. ואולם ליחה לא נס. עלייה, קליטה, הזדהות יהודי התפוצות עם ישראל, סיוע ישראלי ויהודי לקיבוצים יהודיים בעולם הזקוקים לעזרה, חינוך יהודי-ציוני ושמירה על ההמשכיות היהודית כל אלה משימות המוטלות על הציונות – ללא מרכאות – כמו בעבר, גם בהווה ובעתיד.

ד"ר מרדכי נאור הוא סופר וחוקר. כתב וערך עשרות ספרים בנושאי ארץ ישראל והעם היהודי, ביניהם ספר העליות, ירושלים עיר ואם, ספר המאה – היסטוריה מצולמת של ארץ ישראל במאה העשרים(עברית, אנגלית וגמנית), העם היהודי במאה העשרים – היסטוריה מצולמת. בעבר מפקד גלי צה"ל. מרצה בכיר באוניברסיטת תל אביב עורך כתב העת קשר בנושאי עיתונות ותקשורת של העם היהודי.
סוג
ע"י
תאריך
משקל

האתר פותח בטכנולוגיית BuildaGate ע"י חברת IP-DOT