ספריית בית התותחן, אגרת אל קצין תותחנים בקשתו של כובע, רסן אשל


עמוד הבית
חיפוש בקטלוג
תוצאות חיפוש אחרון
שעות פתיחה
המנוי שלי
חיפושים קודמים
סל מועדפים
שאל את הצוות
שם כותר של המאמר : אגרת אל קצין תותחנים בקשתו של כובע
מספר פריט: 541
שנת הוצאה: 1953
  סיווג הפריט: מאמר, מאמר   סוגה - ג'אנר: צבא ובטחון, צבא ובטחון
הערות:
אי-שם בצה"ל
ל' ניסן תשי"ג
15.4.53

אגרת אל קצין תותחנים
==============

המפקד,

מה מאד יפליאך לקבל מכתב מייצור שקט ודומה שלא ייחסת לו כל חשיבות ולא חשת בו נשמה באפו ולא קווית ממנו ידיעת קרוא וכתוב.
על אף זאת, אני כובעך השחור, הסבלני והמסור ששימש לך כיסוי ראש במשך חמשת שנות קיום החייל, שלא פציתי פה עת תחבתני ברשלנות לכיסך או דחפתני מתחת לכתפית חולצתך – פונה אליך בקריאה ;
" אל תשכחני לעת בלותי ואל תשליכני לקרן זווית " .
כיום, הגיעך בן משפחתי העשיר והנאה הימני כשהוא מהדס ומפזז במצחיית ניילון מבריקה, מנסה לשבות את לבך ומתיימר לשמש לך כיסוי ראש במקומי.
אמנם , מראהו ייראה נאה יותר, יפעתו החיצונית תבליטך בעיני הבריות, מבנהו ינסוך עליך שפע של צל בחורף ומגן על אפך השזוף בפני קרני השמש הלוהטות או טיפות הגשם הדולפות.
אולם , מקומו נפקד במערכות התותחנים על שדות ארצנו הברוכה, ורק אני, כובעך השחור, לוויתיך מנצחון אל נצחון במערכות הלחימה, גאה בכבוד שהנחלתני ולא בכרת על פני, בעקשנות מתמדת את הכובע הנוח והנעים ששמש באותה תקופה בצבאנו המפואר.
בדרך הארוכה והמייגעת למדבר סיני ולאילת, בסופות החול הקשות, בלילות הקור האיום וימי השרב הכבד, בלטתי תמיד, אני הכובע השחור של התותחן, והייתי לשם דבר בצה"ל לשם דבר המביע כבוד והמחייב כאחד .
כך עברו השנים וחיילי צה"ל חבשו והסירו כובעים, ואני נשארתי כסמל לכל תותחן. לא ניתן לתותחן לחבשני, אלא, אחרי שהוכיח שהיה זכאי לכבוד זה, רק אחרי שעבר את שבעת מדורי הגיהינום של האימון הבסיסי התותחני. אפילו כאשר קצין הועבר מחיל התותחנים לחילות אחרים, דבק בי בעקשנות, ומיאן בכל מחיר לוותר עלי.
והנה בא היום הזה, כעבור 5 שנים, ובחלונות הראווה של חנויות השק"ם הופיע ייצור חדש ממשפחת הכובעים – "מיוחד לקצינים", כשהוא מבריק ונוצץ ומושך את עיניך אליו. ולבי רוטט שאתה עלול להשליכני לקרן זווית ולשכוח את חסד נעוריי.
מפקדי , אנא , אל תשכחני ואל תשליכני, אל תימשך לברק וניצוץ חיצוני כי לא כובע סתם אתה זורק, אלא, סמל , מסורת , רוח של חייל וקשר לתהילת העבר הלא רחוק .
האם תשאירני רק על ראשו של הטוראי או הסמל, שאולי לא ידעני בעבר ? הלא רק בזכותך, התותחן הותיק, הוא עדיין חובש אותי, את הכובע השחור .

מפקדי , המשך להיות גאה שהנך חובש אותי, שהנך נבדל בזה מאחרים, שהנך תותחן והלא לא תצטרך להגיד לך מה המלה "תותחן" מסמלת ?


שלך תמיד ולנצח ,

המפקד .

[נרשם ע"י רסן אשל 404]
סוג
ע"י
תאריך
משקל

האתר פותח בטכנולוגיית BuildaGate ע"י חברת IP-DOT