ספריית בית התותחן, תותחים טילים מונחים נגד טנקים, אל"מ שפיר צבי


עמוד הבית
חיפוש בקטלוג
תוצאות חיפוש אחרון
שעות פתיחה
המנוי שלי
חיפושים קודמים
סל מועדפים
שאל את הצוות
כותר: תותחים טילים מונחים נגד טנקים
מספר הכותר: 655
משנה (לועזית): 2010
סיווג: חוברת / תדפיס, חוברת / תדפיס 
סוגה-ג'אנר: צבא ובטחון, צבא ובטחון 
מספר עמודים: 118
מפתח (Index): בחר
תקציר/הערות: עם התגברותם של הידיעות. על מעורבותם ה-צפויה . של צבאות ערב הסדירים במלחמה שכוללים רכב משוריין וטנקים עשרות, ושריונריות במאות) . הועברה הוראה דחופה לעוסקים ברכש. לזרז רכישתם שלתותחים נגד-טנקים . ותחמושת חודרת שריון לכלי הנשק המצויים. בליל פסח תש"ח מגיעים ארצה ראשוני תותחי 20 מ"מ ה"ס הדו תכליתיים (נגד-מטוסים .ונגד -טנקים ) ונקלטים על ידי היל-התותחנים. המדריכים ואנשי הצוותות כוללים תותחנים בוגרי ה- "בריגדה". מגויסים מן השדרה אנשי חי'ל (גיוס חוץ לארץ-בוגרי מחנות ) ואנשי מח"ל (מתנדבים מחוץ ן-לארץ).

עוד טרם סיימו המגויסים את אימונם על כלי הנשק החדשים. נשלחו צוותי תותח לפעמים בודדים, לבלימת התקדמותם של צבאות סוריה ולבנון בצפון. לבך-מת הצבא העיראקי במרכז . לסיוע לפתיחת הדרך לירושלים. ולבלימת הצבא המצרי בדרום .

למרות שעד היום טרם התפרסמה ההיסטוריה הרשמית של צה"ל, תותחנים על מלחמת העצמאות מצאנו לנכון וכחובה. לאסוף מכל מה שנכתב על לחימתם של לוחמים גיבורים אלו, שלפעמים עצרו בגופם את התקדמות שרוני האויב .

אין הכתובים באוסף משמשים כמחקר, אלא תיאורים שנכתבו. בספרים השנים ועל ידי כותבים שונים על המלחמה . רק חלק קטן מהלוחמים/תותחנים מוזכרים מהסיבה שלא נמצאו מסמכים/עדויות המנציחים את פעלם. כולל המגבלות המתחייבים מכך. את חלקם הגדול של האירועים לא ניתן הייה לאמת, מהעדר עדותם של המשתתפים בלחימה במסגרת גדוד נ"ט 421 רוב הלוחמים הלכו לעולמם, הקובץ מיועד לשימוש פנימי בלבד.
סוג
ע"י
תאריך
משקל

האתר פותח בטכנולוגיית BuildaGate ע"י חברת IP-DOT